Urządzając mieszkanie w stylu urban jungle, z dużą ilością roślin i naturalnych materiałów, mamy szansę otaczać się zielenią na co dzień i czerpać z natury to, co najlepsze, chociaż mieszkamy w mieście wśród wszechobecnego betonu. Jak stworzyć mini dżunglę we własnym M? Jakie kinkiety pozwolą klimatycznie doświetlić zieloną przestrzeń? Oto kilka pomysłów dla miłośników trendu urban jungle.

Mieszkanie urban jungle – cechy charakterystyczne

Mieszkanie w stylu urban jungle wygląda, jakby zaprojektowała je sama matka natura. Jest w nim mnóstwo zieleni, często w dzikiej i nieokrzesanej formie. Najważniejszym elementem aranżacji są oczywiście rośliny – koniecznie żywe, pnące się po parapetach i ścianach, zwisające z sufitów, zajmujące całe regały, stojące w niemal wszystkich kątach. Bardzo ważne jest, żeby umieć dbać o naszą florę. Gatunki dobieramy do warunków, które możemy zapewnić kwiatom oraz do posiadanych umiejętności. Ale bez obaw. Nawet, jeśli nie mamy ręki do kwiatów, to i tak możemy zaprosić styl urban jungle do swoich wnętrz! Ograniczmy wówczas ilość żywej zieleni do niezbędnego minimum i wybierajmy głównie egzotyczne okazy, które są mniej wymagające w pielęgnacji. Wprowadźmy za to więcej motywów roślinnych, np. pod postacią wzorzystej tapety na jednej ze ścian. Meble, tekstylia i dodatki powinny mocno akcentować związek z naturą. Ze stylem urban jungle dobrze korespondują takie materiały, jak len, bawełna, kamień, wiklina i naturalne drewno. W kwestii kolorów stawiajmy przede wszystkim na zielenie, beże, brązy, szarości i przybrudzoną biel.

Dodatki do mieszkania w stylu urban jungle

Na roślinach świat urban jungle się oczywiście nie kończy. Żeby było nie tylko zielono, ale również przytulnie i stylowo, zaprośmy do wnętrza makramy i makatki, ręcznie dziergane łapacze snów, naczynia, wazony i pojemniki z naturalnych surowców, zdjęcia w szklanych i drewnianych ramkach, świece zapachowe, pamiątki hand made przywiezione z egzotycznych podróży oraz duże lustra. Miejska dżungla wymaga także odpowiedniego oświetlenia. Możesz wykorzystać m.in. plecione lampy wiszące, świeczniki, lampiony i kinkiety.

Kinkiety z doniczkami – oświetlenie w stylu urban jungle

Wartą uwagi propozycją dla miłośników stylu urban jungle jest oświetlenie ścienne ze zintegrowaną donicą na kwiaty. Lampy na ścianę z doniczkami z nowej kolekcji MELBA można zamówić online w sklepie internetowym zFabryki.pl. Do wyboru pozostają dwa kinkiety ścienne MELBA:

  • model G, który posiada pionowy układ, jeden kulisty klosz z białego szkła oraz umieszczoną pod nim doniczkę;
  • model H, który charakteryzuje się poziomą konstrukcją i posiada dwie świecące kule na jednym końcu oraz misę na roślinę na drugim końcu.

Źródłem światła w obu modelach jest SMD LED, co zapewnia trwałość, niezawodność i energooszczędność oświetlenia, czyniąc je przyjaznym i dla natury, i dla człowieka. Podświetlany ogród na ścianie skutecznie rozgoni mrok z danej strefy pomieszczenia, dostarczy dodatkowe miejsce na roślinność oraz zbuduje we wnętrzu przytulną, odprężającą atmosferę.