Styl minimalistyczny na dobre rozgościł się w naszych mieszkaniach. Uwielbiamy naturalne drewno, jasną przestrzeń i design, który wzornictwem nawiązuje do lat 60 tych. Scandi, styl o oszczędnym charakterze, wkroczył też do naszych kuchni – kuchnia w stylu minimalistycznym z nutą scandi jest nie tylko przyjemnym miejscem, ale też i praktycznym. Aby urządzić pomieszczenie kuchenne w stylu minimalistycznym nie musisz wykosztowywać się, by uzyskać pożądany efekt. Czasem drobne przeróbki i renowacje potrafią zdziałać cuda! Sprawdź zatem, jak urządzić kuchnię o minimalistycznym wyglądzie!

Postaw na jasne kolory – pomaluj stare szafki farbą do drewna

Do przerobienia Twojej kuchni wystarczy biała farba do drewna. Możesz pomalować nią szafki, także te, wykonane z płyty MDF. Gdy farba wyschnie, zamontuj nowe gałki lub uchwyty, takie które będą komponowały się z bielą. Jeśli masz problem z pomalowaniem mebli kuchennych lub nie chcesz ich rozkręcać ( co jest konieczne do tego, aby można je było pokryć farbą ), wówczas możesz zastosować okleinę imitującą jasną sosnę. Styl skandynawski to nie tylko biel. To także odcienie szarości, naturalnego drewna, czy kolory i kształty nawiązujące do poprzednich dekad. Minimalistyczny scandi wspaniale łączy się z innymi stylami: z boho, modern czy vintage lub industrialnym, dlatego naprawdę masz całą gamę możliwości! Pamiętaj również, że szafki kuchenne możesz zastąpić metalowym regałem. Wszystko zależy od Ciebie!

Chłodny minimalizm – kuchnia w stylu minimalistycznym

Jeśli nie lubisz stylu skandynawskiego, a zależy Ci na typowym, chłodnym wnętrzu, powinieneś zadbać o chromowane i lustrzane elementy wyposażenia w Twoim domu. Styl industrialny jest doskonały do wnętrz minimalistycznych w nowoczesnym wydaniu. Pamiętaj też, że urządzając kuchnię, powinieneś unikać nadmiernego ozdabiania ścian czy okien. Postaw na zamknięte szafki oraz usuń wszystkie zbędne przedmioty z blatów – minimalizm to pozbywanie się rupieci i uwalnianie przestrzeni, dlatego jeśli panuje w Twojej kuchni chaos, nie może być mowy o stylu minimalistycznym!