Świetną alternatywą dla klasycznych rolet są żaluzje plisowane, które wyglądają bardzo elegancko i umożliwiają swobodne regulowanie ilości światła wpadającego przez szybę na całej jej długości. Obecnie ogromną popularnością cieszą się rolety dzień noc, które chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i nagrzewaniem pomieszczeń, niepożądanymi spojrzeniami. Jeśli komuś zależy na nowoczesnej aranżacji okna i możliwości dopasowania rolety do bieżących potrzeb, to warto wybrać plisy okienne. Świetnie sprawdzą się dosłownie we wszystkich pomieszczeniach, a wybór jest obecnie ogromny. Odnajdą się w każdej aranżacji, przez co można mówić o ich uniwersalności, szerokim zastosowaniu.

Czy rolety dzień noc to dobry wybór?

Rolety dzień noc szybko zyskały popularność, co wynika z ich funkcjonalności, wysokich walorów użytkowych i estetycznych. Składają się one z dwóch warstw materiału, które można dowolnie ustawiać. Jedna tkanina ma wysoki poziom transparentności, a druga pełni funkcję zaciemniającą. W zależności od tego, czy pasy tkanin będą na siebie nachodzić lub się rozchodzić, uzyska się inny efekt świetlny. Rolety dzień noc umożliwiają regulowanie ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Nie trzeba podnosić ani opuszczać tkaniny, co przekłada się na dużą wygodę. Kolejną zaletą tego typu osłon okiennych jest prosty montaż, nie ma potrzeby sięgania po specjalistyczne narzędzia. Każdy poradzi sobie z zamontowaniem rolety.

Jest ona dostępna w wielu wariantach kolorystycznych, co pozwala na dopasowanie jej do każdej aranżacji wnętrza. Do produkcji rolet dzień noc sięga się przede wszystkim po materiały odporne na zabrudzenia, łatwe w czyszczeniu. W roletach dzień noc możliwe jest całkowite zwinięcie materiału, co pozwala na bezproblemowe mycie okna. Podczas upalnych dni można liczyć na lekkie schłodzenie pomieszczenia, przeciwdziałanie nadmiernemu nagrzewaniu. Rolety dzień noc niwelują problem z refleksami świetlnymi. Zapewniają wysokie poczucie prywatności, chroniąc przed niechcianymi spojrzeniami osób trzecich.

Czym kierować się podczas zakupu rolety dzień noc?

Podczas wybierania rolety dzień noc należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest dostosowanie osłony okiennej do aranżacji wnętrza, aby tworzyła spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia. W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów rolet, różnią się one przede wszystkim budową. Jeśli komuś zależy na zachowaniu wysokich walorów estetycznych, to warto zdecydować się na roletę w kasecie, w której materiał chowa się w obudowie. Jest chroniony przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Inną opcją będą rolety dzień noc w wersji wolnowiszącej. Godne uwagi są także bezinwazyjne w montażu rolety mini. Znaczenie ma również poziom zaciemnienia rolety, materiał wykonania. Podczas wybierania rolety należy mieć na uwadze kolorystykę, obecnie można liczyć na bogatą gamę barw. Istotne będzie dobranie właściwych wymiarów osłony okiennej, musi być właściwie dopasowana, aby spełniała należycie swoją nadrzędną funkcję. Przed wybraniem się na zakupy należy dokładnie wymierzyć okno.