Podczas gdy wiele osób rozpoczyna działalność gospodarczą w domu, aby stworzyć lub zastąpić dochód w pełnym wymiarze godzin, niektórzy chcą po prostu wygenerować trochę dodatkowych pieniędzy, aby spłacić dług, zaoszczędzić na coś lub wykorzystać jako szalone pieniądze na drobne wydatki, nagłe wypadki lub zakupy impulsowe. Możesz wykorzystać posiadane aktywa, czy to umiejętności, wiedzę czy nieużywane przedmioty w domu, do zarabiania pieniędzy często bez wychodzenia z domu.

Sprzedaj swoje nieużywane i niechciane przedmioty

EBay to popularne źródło sprzedaży różnych używanych i niechcianych przedmiotów. Masz jednak dodatkowe opcje sprzedaży określonych używanych przedmiotów, takich jak książki, biżuteria, suknie ślubne i elektronika, dzięki czemu możesz odnieść większy sukces w serwisie eBay.
Aby zmaksymalizować zarobki z tych witryn sprzedaży, ważne jest, aby zrobić świetne zdjęcie przedmiotu i napisać przekonujący, uczciwy opis.

Zarabiaj na wykonywaniu zadań jako Microworker

Istnieje coraz więcej możliwości wykorzystania swoich umiejętności jako freelancer. Zamiast zatrudniać pracowników, wiele firm różnej wielkości zatrudnia freelancerów opartych na projektach do wykonywania zadań, takich jak badania, aktualizacje witryn internetowych, transkrypcja, wprowadzanie danych i tworzenie grafiki.

Witryny Microwork, czasami nazywane crowdsourcingiem, łączą freelancerów, którzy mogą wykonywać te ograniczone czasowo zadania, z firmami, które ich potrzebują. Chociaż projekty mikropracowania są krótkoterminowe i często nie dają dużo, są ludzie, którzy zarabiają kilkaset zł lub więcej miesięcznie, dorabiając jako mikropracownik.

Prace zlecone

Jeśli jesteś osobą która nie „łapie” się w tych nowszych sposobach zarabiania i dla Ciebie praca ciągle wiąże się z wyjściem i zrobieniem czegoś konkretnego możesz poszukać zleceń. Obecnie na rynku wciąż potrzeba osób do budowlanki, złotych rączek do naprawienia czegoś. Ponadto często w sezonie są ogłoszenia dla osób które skoszą trawnik i zadbają o ogród czy ogłoszenia typu sprzątanie u kogoś w domu. Nie przynoszą milionów ale są uczciwą pracą aby dorobić do budżetu domowego.