Wentylacja w domu jest bardzo potrzebna. Między innymi po to by w domu nie powstawała pleśń.

nawiewniki podokienne

Aby wentylacja była, trzeba zamontować odpowiednie urządzenia do tego. W tym celu montuje się nawiewniki podokienne czy nawet wentylatory okienne. Nawiewniki okienne są częścią wentylacji domowej. Ich zadaniem jest dostawa świeżych mas powietrza z zewnątrz, które wymuszają cyrkulację w budynku będącą podstawą każdego rodzaju wentylacji.

wentylatory okienne

W ten sposób zapewnione są właściwe proporcje wilgoci w budynku, które wraz z wymianą zużytego powietrza realnie wpływają na komfort życia w domu. W ofercie producentów można znaleźć kilka typów nawiewników, które zpewniają wentylację niezależnie od warunków zewnętrznych umożliwiając tak zwaną wentylację kontrolowaną.
Są różne urządzenia ale cel jest jeden. W domu czy mieszkaniu ma stale dochodzić świeże powietrze z zewnątrz. w ten sposób nie będzie się tworzyła klatka na zasadzie nieświeżego powietrza. Dodatkowo ciepło i wilgoć mogą bardzo szybko doprowadzić do powstawania pleśni, której później bardzo ciężko jest się pozbyć. Dlatego lepiej zapobiegać niż walczyć.