Wielu z nas waha się jaki rodzaj materiału zastosować w kuchni i zawsze pojawiają te same kandydatury: płytki, panele i gumolit. Pokażemy Ci rozwiązane zgoła odmienne, które nie jest tak popularne, jednak swoją skutecznością potrafi zaskoczyć niejedną osobę!

Nowa jakość w Twojej kuchni

Słysząc słowo “beton” na pewno nie mamy na myśli tego, że chcielibyśmy go mieć w kuchni, a jednak jest to bardzo praktyczne rozwiązanie i co ważne, to materiał o który bardzo łatwo zadbać. Ale po kolei…

Oczywiście, nie trzeba stosować wylewki betonowej, ponieważ na rynku istnieją również gotowe płyty z betonu architektonicznego. Co przemawia za takim rozwiązaniem? A, no przede wszystkim to, że jest to materiał mający wysoką odporność na wodę. Ponadto nie zawiera sztucznych włókien oraz jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia. Nie ma w nim szkodliwych środków typu azbest, który został już wiele lat temu wycofany i nie znajdziemy go również w betonie architektonicznych.

Beton to świetny pomysł na podłogę do kuchni  jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób chcących stworzyć kuchnię minimalistyczną, czy też takich, których kreatywność jest nieograniczona. Bardzo dobrze komponuje się z barwami bieli, które wypełniają naszą kuchnię i tworzą klimat dobrze wykorzystanej przestrzeni. To świetne rozwiązanie, które może uzupełnić parę szafek w jasnych barwach, jak i płytki na ścianach. Być może na pierwszy rzut oka może wydawać się nierealnym rozwiązaniem, albo takim, który będzie “wychładzać” nasze pomieszczenie – nic bardziej mylnego, to świetny “kompozytor” naszych wnętrz do którego można dobrać wiele interesujących mebli.

Jeżeli nie chcemy zdecydować się na takie rozwiązanie, to istnieją też płytki, które imitują beton, jednak polecamy Ci beton który nie będzie się kruszyć, bo jest to trwałe tworzywo. Zadbanie o niego nie jest tak trudne, ponieważ za pomocą kilku środków czyszczących sprawisz, że cały czas będzie w świetnym stanie.

Pamiętaj, my do niczego nie namawiamy, jedynie chcemy zainspirować!