Mówią, że diabeł tkwi w szczegółach, a dobrze dobrany szczegół do domu w postaci uchwytów do mebli będzie idealnym wykończeniem każdego elementu wyposażenia. Na co zwrócić uwagę przy doborze uchwytów i na jakie najlepiej się zdecydować, by pasowały do naszych mebli, o tym w artykule poniżej

 

Funkcjonalność oraz materiał z jakiego uchwyty do mebli zostały wykonane

Jakość produktu zawsze idzie w parze z dobrym wykonaniem, dlatego wybierajmy uchwyty tylko od sprawdzonych producentów. Takich na polskim rynku jest wielu. Niektórzy decydują się także na indywidualne zamówienia, od małych firm, które w swojej ofercie, mają unikatowe i niepowtarzalne rozwiązania. Najbardziej funkcjonalne uchwyty na rynku to tzw. relingi, które sprawdzą się niemal w każdym pomieszczeniu. Tutaj możemy łączyć różne długości listwy, a dodatkową zaletą, jest fakt, że można je montować zarówno poziomo jak i w pionie.

Na jaki kolor się zdecydować?

Jak już wspomniałam powyżej klienci najczęściej decydują się na uchwyty relingowe, a jaka występuje w nich kolorystyka?. Najpopularniejsze są odcienie chromu, stali i aluminium, bo te kolory najlepiej współgrają z białymi frontami, które najczęściej wybierają konsumenci.Dzisiejszy rynek oferuje nam ogromną możliwość wyboru odpowiednich odcieni, więc jak to mówią “do wyboru, do koloru” według naszego gustu.

Zastosowanie uchwytów do mebli

Ostatnią kwestią przy wyborze uchwytów jest ich przeznaczenie. Wszystko zależy od tego przez kogo i z jaką częstotliwością będą użytkowane nasze uchwyty. Do pokoju dla najmłodszych, uchwyty nie mogą być zbyt duże, ale powinny być poręczne, żeby dziecko bez problemu mogło z nich korzystać. Jeśli wybieramy uchwyty np: do łazienki, dobrym rozwiązaniem jest zakup uchwytów z wykorzystaniem ich jako wieszak na ręczniki.

Podsumowując uchwyty należy dobierać do stylu naszych mebli. Budowa i wielkość powinna pasować do rozmiaru naszych przednich części wyposażenia.

 

Artykuł powstał we współpracy z https://www.sellyhome.se/