Urządzanie pokoju dla małego dziecka to wyjątkowy czas dla każdego rodzica. Dokładamy wówczas wszelkich starań, by z jednej strony naszemu dziecku niczego nie zabrakło, a z drugiej strony było w swoim pokoju bezpieczne i spokojne. Kluczowy aspekt w tym odgrywa staranny dobór mebli, które będą dla dziecka praktyczne oraz bezpieczne w użytkowaniu. Im mniejsze dziecko tym większą uwagę musimy temu poświęcić oraz z większą ostrożnością kupujemy poszczególne elementy wyposażenia.


Sprawdzonym meblem w pokoju małych dzieci może być komoda. To praktyczny mebel, który pozwoli dziecku na zachowanie większego porządku. Jako rodzice w takiej komodzie możemy trzymać między innymi ubrania dziecka oraz jego zabawki, a swobodny dostęp malucha do mebla pozwoli mu na wybieranie tych, którymi chce się bawić w danym momencie. Posiadanie komody w pokoju dziecięcym to również szansa na edukację dziecka w zakresie zachowania porządku w swoim otoczeniu. Odkładanie przedmiotów na miejsce, czyli do szuflad lub półek w komodzie powinno stać się dla malucha nawykiem.

Na jaką komodę postawić?

W pokoju dziecięcym sprawdzają się mniejsze meble, z których mogą korzystać zarówno rodzice oraz dzieci. Warto wybrać komodę o głębokich szufladach i pojemnych półkach, ponieważ pozwolą one na efektywniejsze zagospodarowanie przestrzeni, w tym na przykład warstwowe układanie ubranek w szufladach. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo naszego dziecka dlatego do pokoju dziecięcego wybieramy meble o profilowanych zakończeniach oraz na stałe przymocowanych rączkach. Unikajmy kantów oraz elementów, które dziecko może odłamać lub odkręcić. Jeżeli jeszcze obawiamy się o nasze dzieci to komodę taką można wyposażyć w dedykowane gumowe lub gąbczaste odbojniki.

Wybór praktycznych i bezpiecznych mebli do pokoju dziecięcego znacznie zwiększa komfort i spokój rodziców oraz jakość zabaw malucha. Wpływa to również korzystnie na prawidłowy rozwój dziecka, co jest kluczowe dla każdego z rodziców. Szczęśliwe i bezpieczne dzieci to radość każdego z nas, dlatego wybierajmy meble dopasowane do ich potrzeb oraz możliwości. W pokojach prawdziwych maluchów świetnie sprawdzą się kolorowe komody.