Patio, tarasy i inne przestrzenie zewnętrzne naturalnie kuszą ludzi, zwłaszcza wiosną, latem i wczesną jesienią. Odpowiednio zaprojektowane meble do ogrodu mogą w zaskakujący sposób odmienić przestrzeń wokół domu i stworzyć niebanalne tło dla zabawy i relaksu. Dlatego kupując zestaw mebli nie można pominąć kilku kluczowych czynników, takich jak funkcjonalność, wygoda i materiały, a także podstawowe kwestie, jak koszt i rozmiar. Zasadniczo kupowanie mebli ogrodowych nie różni się od kupowania mebli do domu, chociaż w przypadku tych pierwszych ważną rolę odgrywa środowisko zewnętrzne.

Klimat ma znaczenie

Można by pomyśleć, że w Polsce nie ma znaczenia jakie meble ogrodowe się kupuje, bo w całym kraju panuje taki sam klimat. Jednak sprawa jest nieco bardziej złożona, bo nad morzem panują inne warunki niż w górach i o tym trzeba pamiętać. Dodatkowo ekspozycja na zewnątrz jest trudna dla wszystkich mebli, bez względu na klimat. Meble, które są wystawione na działanie słońca prędzej czy później mogą zacząć pękać i się odbarwiać, natomiast częsta wilgoć, np. przy basenie będzie sprzyjała gniciu lub powstawaniu pleśni. Silne podmuchy wiatru są w stanie sprawić, że meble z aluminium dosłownie będą latały w powietrzu.

Czym się kierować?

Aby wybrać meble, które będą trwałe, warto podejść do tematu racjonalnie, zwłaszcza do naturalnych właściwości materiału. Metal w dużej mierze jest odporny na działanie promieni słonecznych, w przeciwieństwie do plastiku, który jest podatny na uszkodzenia UV i to bez względu na to, co twierdzi producent produktu. Podobnie jest w przypadku drewnianych mebli, które mogą być wysokiej jakości, zaimpregnowane, z fabrycznie zastosowanym, odpornym na warunki atmosferyczne wykończeniem, ale z czasem to wykończenie także się zużyje, a meble będzie trzeba albo odnowić, albo wymienić na nowe.

Budżet też jest ważny!

Tak, to właśnie budżet pozwala określić na jakie meble można sobie pozwolić. Mądrze jest kupić najlepszy zestaw, ponieważ wysoka jakości oferują większą trwałość niż tanie produkty. Jeśli natomiast szuka się kompromisu między ceną a jakością warto jest zajrzeć na corciano.pl, gdzie w przystępnych cenach znaleźć można meble ogrodowe na każdą kieszeń. Są też praktyczne triki, pozwalające na spore oszczędności, np. można kupić meble pod koniec lata, kiedy zaczynają się sezonowe wyprzedaże. Wtedy są liczne przeceny i być może uda się zdobyć produkt za ułamek ceny.