Deska podłogowa dębowa surowa: Montaż i pielęgnacja naturalnej drewnianej podłogi.

Naturalna drewniana podłoga jest piękną ozdobą każdego wnętrza oraz trwałym rozwiązaniem na wiele lat. Jednym z najpopularniejszych rodzajów drewna do produkcji podłóg jest dąb. Deska podłogowa dębowa surowa to wariant, który pozwala na osiągnięcie naturalnego i rustykalnego wyglądu pomieszczenia. W artykule przedstawiamy, jak prawidłowo zamontować deskę podłogową dębową surową oraz jak ją odpowiednio pielęgnować.

Montaż deski podłogowej dębowej surowej

1. Przygotowanie powierzchni – przed montażem deski podłogowej należy przygotować podłoże. Powinno ono być suche, równe oraz wolne od wszelkich zabrudzeń. Jeśli podłoże jest betonowe, należy zastosować specjalną folię izolacyjną.

2. Przygotowanie desek – przed montażem desek należy je pozostawić w pomieszczeniu w którym będą montowane przez kilka dni, aby się aklimatyzowały. Należy również usunąć z desek wszelkie nierówności, takie jak zgniecenia czy wgniecenia.

3. Rozpoczęcie montażu – montaż deski podłogowej rozpoczyna się od umieszczenia pierwszej deski w jednym z rogów pomieszczenia. Następnie kolejne deski przykłada się wzdłuż pierwszej, tak aby tworzyły proste linie. Deski mocuje się do podłoża specjalnymi łącznikami.

4. Szycie desek – przed ukończeniem montażu deski należy zszyć. Szycie polega na dokładnym połączeniu desek, aby nie było między nimi przerw. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnego kleju do drewna.

5. Szlifowanie i zabezpieczenie – po ukończeniu montażu należy dokładnie oszlifować podłogę. Następnie należy ją zabezpieczyć poprzez nałożenie lakieru lub oleju do drewna.

Pielęgnacja deski podłogowej dębowej surowej

– Regularne odkurzanie i ścieranie podłogi jest konieczne, aby utrzymać jej długoletnią trwałość.
– Unikaj kontaktu z wilgocią – drewno jest materiałem naturalnym, który może źle zareagować na kontakt z wodą. W razie konieczności należy natychmiast usunąć wilgoć z powierzchni podłogi.
– Przy zabezpieczaniu podłogi należy stosować odpowiedni produkt do konkretnego rodzaju drewna.
– Unikaj stosowania agresywnych detergentów do czyszczenia podłogi. Mogą one uszkodzić drewnianą powierzchnię.

Deska podłogowa dębowa surowa to wybór dla osób, które cenią sobie naturalny wygląd i trwałość drewna. Prawidłowy montaż oraz odpowiednia pielęgnacja pozwolą na cieszenie się pięknem drewnianej podłogi przez długie lata.