Urządzanie wnętrz w domach to dla wielu osób bardzo duże wyzwanie i przy okazji wielka frajda. Coraz częściej szukamy sposobu na to, aby wnętrza naszych domów odzwierciedlały naszą osobowość, nasze poczucie estetyki i nas samych. Jeszcze niedawno bardzo popularne były wnętrza skandynawskie, w których przeważały kolory szarość, bieli i naturalnego drewna. Wciąż jest to jeden z najczęściej wybieranych stylów do naszych domów, jednak coraz bardziej widać wpływy innych, bardziej nietypowych stylów.

Niewątpliwie jedną ze sztuk, które bardzo mocno w ostatnim czasie stają się na powrót modne, jest snycerstwo. Snycerstwo, jako sztuka rzeźbienia w drewnie, nawiązująca do tradycji zakopiańskiej. Snycerstwo jest wykorzystywane zarówno w formie ozdobnej, do wykonywania różnego rodzaju ornamentów, czy rzeźb jak i w formie użytkowej.

Meble z drewna – snycerka do użytku

Snycerze to artyści, którzy jednak nie tworzą jedynie dzieł do oglądania, ale także wykonują meble i wiele użytkowych rzeczy, do których zaliczyć można meble do kuchni, stoły, krzesła, a nawet schody i poręcze. Meble kuchenne wykonane przez snycerza to z pewnością coś, czego nie będzie miał nikt innych. W przeciwieństwie do wszystkich mebli, które można znaleźć w sklepach internetowych czy stacjonarnych, te od snycerza będą jedne w swoim rodzaje.

Jadalna stworzona przez snycerza, czyli stół, krzesła, komody i inne meble do jadalni stworzą tak bardzie nietypowy styl, że każdy z naszych gości będzie zachwycony odwiedzając nas. Jeśli lubimy indywidualizm i jest on dla nas ważny, a dodatkowo ważne jest dla nas to, aby wnętrza naszego domu wyróżniały się niesamowitą atrakcyjnością i stanowiły piękne tło dla naszych dodatków, to właśnie wybór tego typu mebli będzie idealny.

Domy z drewna

Nie tylko meble, ale nawet całe domy, dachy, ganki, wiele elementów wykończenia domów może być tworzonych z drewna w stylu właśnie zakopiańskim, czyli snycerskim. Takie domy powstają obecnie w całej Polsce, nie tylko w górach. Jest to na pewno sposób na to, aby stworzyć inne, nietypowe i po prostu oryginalne otoczenia do życia. Tego typu budynki i wykończenia domów są rewelacyjnym sposobem na wyróżnienie się w okolicy i zaprezentowanie swojego własnego stylu.

Warto szukać artystę, który będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania i sam będzie na tyle kreatywny i uzdolniony, że jego prace będą dla nas niezwykle inspirujące i odpowiadać będzie na nasze oczekiwania. Warto także sprawdzić, który z artystów będzie nam oferował nie tylko rzeźby, ale także właśnie meble i innego dodatki.