Wnętrze zaczyna się od ściany! Dobrze od niej rozpocząć i dalej konsekwentnie budować styl Twojego domu czy mieszkania. Poniżej skupimy się na tym właśnie elemencie pomieszczenia, dowiesz się jakie są najnowsze trendy w aranżacji wnętrz patrząc z perspektywy ściany.

Wielki powrót tapet

Tapety przeżywają teraz swój wielki renesans. Powracają w odświeżonej wersji i nie koniecznie tylko do salonu czy sypialni. Modne są teraz tapety w jednolitych, ale mocnych kolorach. Ponadto muszą być trójwymiarowe, z wyraźnie wytłoczonym wzorem. Tak dekoracyjnej tapety, dobrze użyć tylko na jednej ze ścian w pomieszczeniu lub na niepełnej wysokości ściany – idealnie wpisze się to w najnowsze trendy w aranżacji wnętrz. Poza gładkimi, modne są tapety wielobarwne, w motywy roślinne – liście monstery, ale coraz częściej też rodzime gatunki. Ciekawym nurtem jest moda na maksymalizm – duże wzory kwiatów, liści i zwierząt, w żywych, nasyconych kolorach. Tapety szturmem podbijają też wnętrza łazienek. Technologia pozwala na zabezpieczenie ich przed wilgocią, więc dlaczego nie miałyby znaleźć się w kabinie prysznicowej?

Ściana ażurowa zagościła na salonach

Wyjątkowo modna obecnie jest ściana ażurowa, wykonana z drewnianych listewek. Faktycznie, najczęściej gości ona „na salonach”, na przykład stanowiąc tło dla telewizora. Jednak nie tylko w salonie warto zastosować to rozwiązanie. Świetnie wygląda też w sypialni, jako ciekawe wezgłowie łóżka. Drewno, z którego jest wykonana, to materiał uniwersalny, wpisujący się w najnowsze trendy w aranżacji wnętrz. Ścianka ażurowa jest również elementem pasującym do nowoczesnych czy minimalistycznych wnętrz. Jest też zupełnie inna jej odsłona – ściana przeszklona – najbardziej modna, w czarnej metalowej ramie ze szprosami. To już będzie jednak wnętrze w nurcie loftowym.

A jeśli farba, to jaka?

Poza położeniem na ścianie tapety czy rozwiązaniem ze ścianką ażurową – można po prostu zdecydować się na modny kolor. Samym tylko kolorem ścian, również stworzymy stylową bazę do zaaranżowania ciekawego pomieszczenia. Najbardziej pożądane obecnie kolory to naturalne beże i brązy, ale również zieleń i odcienie błękitu czy granatu. Dla większego przykucia uwagi, można śmiało pozwolić sobie na geometryczne wzory. Zatem pędzel w ruch!