Zabudowa telewizora: Sposoby na estetyczne ukrycie sprzętu w salonie

Telewizor to nieodłączny element wystroju salonu. Jednakże, jego obecność na widoku bywa nieestetyczna i zakłóca klimat wnętrza. Jak umiejętnie ukryć telewizor w salonie? Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.

1. Stylowe szafki i meble RTV
Jeżeli nie ukryjemy telewizora przed widokiem, warto wybrać stylową, matchingową szafkę RTV. Najlepiej, jeśli mebel ten ma elegancki design i estetycznie pasuje do pozostałych elementów wystroju salonu. W tym przypadku, telewizor nie tylko nie wyróżni się, ale będzie stanowił spójną całość z pozostałymi elementami mebli.

2. Okładziny ścienna
W przypadku znacznych rozmiarów telewizora, warto zastanowić się nad stworzeniem okładziny ścienni. Wykonany z drewna lub innych materiałów dekoracyjnych, specjalny panel naścienny utworzy estetyczną ramę. W środkowej części panelu umieści się telewizor, który będzie imitował stylowy obraz.

3. Rollo i obrazy
Doskonałym rozwiązaniem na ukrycie telewizora jest zastosowanie specjalnego rolo lub obrazu sprzętu RTV. W takim przypadku, telewizor jest umieszczony w bocznej, niezauważalnej części mebla. Po wyłączeniu sprzętu, specjalna rolowana tkanina zasłania telewizor i ukrywa go przed widokiem. W przypadku rozwiązania z obrazami, telewizor ukrywa się za specjalnym paintingiem z systemem mocowań.

4. Ukryte telewizory za drzwiami
Jednym z ciekawszych trendów w projektowaniu wnętrz jest umieszczanie telewizorów za drzwiami. Dzięki stosowaniu specjalnych mechanizmów, telewizor zniknie po zamknięciu drzwi, a my uzyskamy cenny metraż i przestrzeń do odpoczynku.

5. Klasyczna zabudowa z systemem przesuwnym
Na zakończenie warto wspomnieć o klasycznej zabudowie RTV z wykorzystaniem systemów przesuwnych. Dzięki zastosowaniu mechanizmów umożliwiających przesuwanie drzwi, telewizor schowany w zabudowie zostanie niewidoczny. To ciekawe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie prostotę i funkcjonalność zachowując przy tym estetykę wnętrza.

Podsumowanie
Estetyczne ukrycie telewizora w salonie to nie lada wyzwanie. Jednakże, stosując powyższe rozwiązania, z pewnością uda nam się stworzyć zgrany i spójny design mieszkania. Na końcu należy zaznaczyć, że wybór konkretnej zabudowy RTV zawsze powinien wynikać z naszych indywidualnych upodobań, potrzeb i stylu życia.