Remont pomieszczeń wyłożonych płytkami jest pracochłonne, zajmuje dużo czasu oraz powoduje bałagan w całym domu. W przypadku łazienki dodatkowym utrudnieniem jest brak możliwości korzystania z niej przez dłuższy czas. Są jednak sposoby, by renowacja starej łazienki przebiegła szybki i nie kosztowała dużo.
Płyty gipsowo- kartonowe
Zamiast skuwania płytek i kładzenia nowych, tańszym i prostszym sposobem są… nowe ściany. Płyty gipsowo- kartonowe, położone na starą ceramikę, pozwalają na stworzenie nowych, estetycznych powierzchni, które następnie można pomalować farbą hydrofobową, okleić tapetą lub pokryć nowymi płytkami. Minusem tego rozwiązania, jest to, że w ten sposób zmniejsza się powierzchnia pomieszczenia, co w przypadku zazwyczaj niezbyt dużych łazienek może mieć ogromne znaczenie dla ich funkcjonalności.
Szkło lub płyty MDF
Metodę tą dość często stosuje się w kuchni, niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, żeby użyć jej także w łazience. W tym wypadku renowacja starej łazienki przebiega szybko i nie powoduje bałaganu. Docięte na wymiar płyty przykręca się po prostu do ścian, tym samym przykrywając starą ceramikę. W przypadku szkła najlepiej wybierać matowe, laminowane lub drukowane- na rynku istnieje ogromny wybór tego typu materiałów. Płyty MDF sprawdzą się jedynie w suchych partiach pomieszczenia, stosowane np. w okolicach prysznica będą chłonąc wodę i z czasem zaczną się wypaczać.
Malowanie płytek
Malowanie płytek specjalistyczną farbą jest najtańszym i najłatwiejszym sposobem na remont starej łazienki. Wybór farb jest naprawdę ogromny i bez trudu można znaeźc odpowiedni kolor. Jeśli jednak wybór koloru okaże się nietrafiony- bez problemu można je pomalować raz jeszcze. Trwałość takiego zabiegu zależy od wielu czynników, między innymi rodzaju wybranej farby, przygotowanie podłoża oraz tego, czy farbę nałożono zgodnie z zaleceniami producenta. Niemniej- w sytuacji gdy kucie i generalny remont nie wchodzą w grę- malowanie pozwala na spektakularne odnowienie starej łazienki w krótkim czasie i bez ponoszenia dużych kosztów.
Najnowsze komentarze