Wykorzystanie marmuru w projektowaniu portalu kominkowego

Marmur to kamień, który kojarzy się z elegancją, prestiżem, i trwałością. Nie bez powodu jest tak popularny w projektowaniu wnętrz. Szczególnie efektownie prezentuje się w aplikacjach kominkowych. Dziś przyjrzymy się, jak można wykorzystać marmur w projektowaniu portalu kominkowego. Oto przykłady i inspiracje.

1. Elegancka prostota

Marmur pięknie prezentuje się w minimalistycznym aranżacjach. Portal kominkowy z marmuru w stylistyce Scandi, to niebanalne połączenie elegancji i naturalnego piękna. Marmur w takiej aplikacji to centrum uwagi, a dodatki pełnią rolę dopełniającą.

2. Złamana biel

Jeśli jednak zależy nam na większej dynamice, to można wybrać marmury, które łączą w sobie kilka kolorów. Przykładem takiej odmiany jest marmur Carrara, który charakteryzuje się złamaniem bieli. Taki materiał świetnie sprawdzi się w aranżacjach nowoczesnych, minimalistycznych, a także w tych klasycznych.

3. Jasne odcienie

Marmur w jasnych odcieniach to idealny wybór do niewielkich pomieszczeń, jak np. salon. Kolor ożywia i dodaje przestrzeni. Portal kominkowy z takiego materiału pięknie prezentuje się w połączeniu np. z ciemnymi meblami.

4. Kontrasty

Marmur doskonale sprawdzi się również w kontrastowych połączeniach. Portal kominkowy z czarnego marmuru wyróżni się z tła jasnych ścian, a dodatki w kolorze złota, dodadzą odpowiedniego połysku.

5. Mieszanie stylów

Finalnie, dobrze dobrane elementy z różnych stylów, to pewny sposób na wdzięczne połączenie klasycznej elegancji marmuru, z nowoczesnym designem. Najważniejsze, aby elementy te były ze sobą spójne i harmonijne. Wymagające połączenia mogą zrobić w tym przypadku na pewno specjaliści.

Jak widać, wykorzystanie marmuru w projektowaniu portalu kominkowego, to gwarancja elegancji, stylu i trwałości. I chociaż zakup takiego materiału wiąże się z pewnymi kosztami, to inwestycja ta na pewno się opłaci.